JEDNEJ RYCHLE!!

Při masivní krevní ztrátě máte jen několik desítek vteřin reagovat, pomoci a zachránit život člověku.

V tomto kurzu se naučíte poskytovat první pomoc u dopravních nehod a úrazů, které nás mohou potkat v běžném životě - v domácnosti, v zaměstnání, při jízdě v autě, ale i při sportu a dalších činnostech. Úraz nechodí po horách, ale po lidech. Přichází náhle a neočekávaně a v tom je jeho nebezpečí.  Kdo je ale připraven, není překvapen. Naučíme Vás zvládnout situaci s rozvahou a provádět efektivně a rychle život zachraňující úkony.

Tento kurz je zaměřen výlučně na první pomoc při úrazech. Naučíte se v něm dbát o svou vlastní bezpečnost a systematicky eliminovat všechny "zabijáky", kteří o lidský život usilují - masivní krevní ztrátu nebo neprůchodnost dýchacích cest. Prakticky si vyzkoušíte ošetření krvácení při amputacích, hlubokých bodných, řezných nebo střelných poraněních nebo třeba bezpečně sejmout helmu motorkáři v bezvědomí.  Naučíme Vás postup při imobilizaci zlomenin i první pomoc u popálen a opařenin. Hlavně si ale všechny úkony prakticky vyzkoušíte a to nejen pomocí profesionálních pomůcek, ale také improvizovanými způsoby. Zachránit život se totiž dá i bez supermoderního vybavení.

POZOR - Jelikož v tomto kurzu budete pracovat na reálných situacích, zvažte vhodné oblečení, které si případně můžete umazat při zástavě krvácení 🙂

 

V ceně kurzu:

spotřební materiál a pomůcky

drobná pozornost pro každého účastníka

certifikát o absolvování kurzu

občerstvení

fotografie z kurzu

 

Rozsah kurzu:

6 vyučovacích hodin